افزایش شهریه ها برای تامین افزایش نرخ حقوق پرسنل و اجاره مکان است که معمولا از ابتدای سال اعمال می شود؛ درحالی که تا پیش از این میزان افزایش شهریه ها چندماه بعد در تیرماه اعلام می شد

شفاآنلاین>اجتماعی> مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، گفت: نرخ افزایش شهریه های مهدهای کودک، امسال زودتر از موعد همیشگی و تا پایان خرداد ماه اعلام می شود.

به گزارش شفاآنلاین، محمد نفریه  افزود: افزایش شهریه ها برای تامین افزایش نرخ حقوق پرسنل و اجاره مکان است که معمولا از ابتدای سال اعمال می شود؛ درحالی که تا پیش از این میزان افزایش(Increase) شهریه ها چندماه بعد در تیرماه اعلام می شد.


وی درباره نرخ افزایش شهریه مهدهای کودک گفت: برخی استان ها تا ۱۰ درصد افزایش شهریه خواهند داشت و برخی استان های دیگر بیش از این رقم افزایش دارند. برای نرخ شهریه تهران نیز رقمی اعلام شده که مورد اعتراض مهدها است و خواهان افزایش بیشتر هستند؛ جمع بندی نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.


نفریه تاکید کرد: در حال حاضر مهدهای کودک باید همان شهریه سال قبل را بگیرند و اگر در این زمینه تخلفی داشته باشند، والدین می توانند این تخلف را به سامانه ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ پیامک کنند.


وی اظهار داشت: والدین برای اطلاع از نرخ شهریه مهدهای کودک می توانند به آدرس اینترنتی سامانه مهدهای کودک به نشانی http://mahd.behzisti.ir مراجعه کنند.

** کلاس های فوق برنامه مهدهای کودک باید با رضایت والدین باشد
مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، درخصوص کلاس های فوق برنامه مهدهای کودک گفت: هر مهد می تواند سه تا پنج فوق برنامه داشته باشد و تا ۱۰ درصد شهریه برای هر برنامه بگیرد که باید با رضایت والدین همراه باشد.


وی افزود: سال گذشته در قراردادهای مهدهای کودک ذکر شده است که شهریه و کلاس های فوق برنامه باید با رضایت والدین باشد و والدین می توانند قسمت هایی را که رضایت ندارند، امضا نکنند و اگر تخلفی در این زمینه مشاهده کردند به سامانه فوق اطلاع دهند.
نفریه گفت: معمولا شهریه کلاس های فوق برنامه مهدهای کودک نسبت به آموزشگاه های دیگر کمتر است؛ چراکه تعداد مشتریان مهدها بیشتر است و این کلاس ها از سوی موسسات(institutes) دارای مجوز ارائه می شود.ایرنا

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای بلاگ سوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.