بیوگرافی امید خواننده و همسرش (از جبهه تا لس آنجلس) و زندگینامه کامل امید سلطانی (Omid Soltani singer) خواننده لس آنجلسی را به همراه عکس هایش مشاهده نمایید.

بیوگرافی امید خواننده

امید سلطانی در ششمین روز از مرداد ماه ۱۳۴۵ در شهر الیگودرز واقع در استان لرستان به دنیا آمد.

بیوگرافی امید خواننده و همسرش,امید سلطانی

این خواننده اصالتاٌ لر بوده و از قوم بختیاری هفت لنگ میباشد پدر و مادرش علاقه زیادی داشتند که او به حرفه خوانندگی برود و در کودکی آهنگ های محلی را زمزمه می کرد . بیوگرافی بازیگران و هنرمندان

از خواننده های مورد علاقه اش در زمان کودکی فرج علیپور و سیما بینا بوده.

حضور در جبهه هشت سال دفاع مقدس

دوره راهنمایی و متوسطه خود را در شهر الیگودرز سپری کرد و سپس در سن ۱۸ سالگی به خدمت سربازی رفت زمان سربازی او مصادف شد با جنگ هشت سال دفاع مقدس ایران و عراق و او هم به جبهه اعزام شد

یکشب قبل از عملیات” کرخه ” در دزفول همراه با “شهید حمید همتی”

امید سلطانی در جبهه,امید خواننده در جبههامید سلطانی در جبهه

امید خواننده در جبهه جنگ

بعد از سپری کردن از خدمت سربازی دچار افسردگی شده بود به گفته خودش بسیاری از هم خدمتی هایش در خط مقدم شهید شدند و بعد از اینکه سربازی را به پایان رساند با افسردگی زیادی روبه‌رو شده بود .

برای همین به دانشگاه رفته تا ادامه تحصیل دهد و به خارج از کشور رفت و برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کرد و در رشته مهندسی معماری تحصیلات خود را ادامه داد او توانست فوق لیسانس معماری را از دانشگاه استانبول اخذ نماید.

بیوگرافی امید خواننده و همسرش,بیوگرافی امید سلطانی

شروع خوانندگی در کاباره استانبول

زمانی که دانشجو بود برای رفع نیازهای مالی خود و پرداختن شهریه دانشگاه به دنبال کار گشت که چشمش به یک آگهی در پشت شیشه کاباره افتاد که یک خواننده خوش‌صدا نیاز داشتند.

بیوگرافی امید خواننده و همسرش,امید سلطانی

او که صدای خیلی خوبی داشت خود را به مدیر کاباره معرفی کرد و از او تست صدا گرفت و مورد قبول واقع شد.

بعد از مدتی که در کاباره ترکیه مشغول خوانندگی بود تصمیم گرفت به کمک یکی از ایرانی های مقیم ترکیه (کیومرث سلیم پور) که آهنگساز بود یک آلبوم را ضبط و روانه بازار کند و در نهایت اولین آلبوم خود را به نام باران ضبط کرد

بیوگرافی امید خواننده و همسرش,امید سلطانی

این آلبوم آنقدر مورد استفاده قرار گرفت که اسپانسر های زیادی برای او پیدا شد که در نهایت شرکت ترانه در سال ۱۹۹۰ میلادی به عنوان اسپانسر رسمی این خواننده معرفی شد.

آلبوم‌های او را در سراسر دنیا منتشر کرد بعد از موفقیت این آلبوم به امید سلطانی پیشنهاد شد که به آمریکا برود و بعد از حضور در لس آنجلس چهار آلبوم موسیقی را در سال‌های ۱۹۹۴ میلادی تا ۱۹۹۸ میلادی روانه بازار کرد.

صدای منحصر به فردش باعث شد که هواداران بسیار زیادی پیدا کند و ایرانیها در سراسر دنیا آهنگ های او را گوش کرده به  او ابراز احساسات نمایند.

کنسرت های مختلفی در شهرهای جهان برگزار کرد و به یک سرمایه دار ایرانی در آمریکا تبدیل شد

امید سلطانی برادر مهران مدیری

امید سلطانی در یکی از شبکه های ماهواره ای به عنوان مهمان حضور پیدا کرد و درباره موسیقی و سینمای ایران از او سوال شد و گفت که از کارهای مهران مدیری خوشش می آید و رابطه خوبی با مهران مدیری دارد .

بیوگرافی امید خواننده و همسرش,امید سلطانی

این گفته های امید سلطانی باعث شد که بسیاری از رسانه‌های دنیا خبر اینکه امید خواننده لس آنجلسی برادر مهران مدیری است را منتشر کنند که چنین چیزی صحت ندارد

زندگی در اسرائیل

بعد از اینکه مهلت اقامتش در آمریکا به پایان رسیده بود مجبور شد در سال ۱۳۷۶ به اسرائیل مهاجرت کند و چند سال در این منطقه اقامت یابد

بیوگرافی امید خواننده و همسرش,امید سلطانی

بعد از این اتفاق بسیاری از رسانه‌های مختلف مهاجرت اش به اسرائیل را سیاسی خواندند که بارها این خواننده این موضوع را تکذیب کرد

همسر امید سلطانی

امید سلطانی خواننده لس آنجلسی در حال حاضر متاهل است و با خانمی به نام آرزو ازدواج کرده.

بیوگرافی امید خواننده و همسرش,امید سلطانی

حاصل ازدواج آنها یک فرزند دختر به نام یاسمین بوده که یکی از آهنگ های این خواننده برای دخترش خوانده است

امید سلطانی همیشه در کار خیر پیشقدم بوده است و چندین کنسرت مختلف را برگزار کرده که همه هزینه ها و درآمد آن خرج کودکان بیمار ایرانی و همچنین پناهجویان ایران ایر که در آمریکا و آلمان مقیم هستند صرف شد.

امید خواننده و مادرشامید خواننده و مادرش,امید سلطانی

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای بلاگ سوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.