فعالیت صفحه ۹۲ کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان چرا خلیج فارس از دیر باز مورد توجه کشور های قدرتمند بوده است و آنها همواره در پی نفوذ به این منطقه هستند ؟ در کلاس گفت و گو کنید از سای بلاگ سوز دریافت کنید.

علت اهمیت خلیج فارس کشور های قدرتمند

چرا خلیج فارس از دیرباز مورد توجه کشورهای قدرتمند بوده است

این مسئله بسیار راحت میباشد زیرا خلیج فارس یکی از منابع قدرت می‌باشد و تنگه هرمز که مهمترین تنگه و بعد از باب المندب میباشد که در اختیار یمن می باشد دومین تنگی مهم در ایران و دنیا میباشد خلیج فارس به دلیل اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس نفت خود را از کانال و تنگه هرمز وارد می‌کنند و عکس از نفت و بنزین از این نقطه به نقاط مختلف جهان صادر می شود بسیار مورد توجه کشورها قرار گرفته است و به همین دلیل به ایران حمله شود و پس از ایران به یمن حمله شده است که به خاطر گرفتن تنگه مهم باب المندب میباشد.

چرا خلیج فارس از دیرباز مورد توجه کشورهای قدرتمند است

به علت سرشار بودن منابع نفت و گاز می باشد و چون کشور های دیگر فاقد نفت و گاز هستند به همین دلیل دوست دارند در خلیج فارس نفوذ کنند نویسنده فاطمه یسنا بهرامی ۱۲ ساله از سلماس.

اهمیت جغرافیای سیاسی خلیج فارس و کشور های هم جوار در معادلات سیاسی جهان امروز از اهمیت فوق‌العاده ی برخورد دارند . این اهمیت به ملا حظرت زیاد مردم است وبا فن و علم گسترش یافته ارسال شده توسط درسا در نظرات پایین سایت.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای بلاگ سوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.