احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم و حاجی آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور، ضرورت دارد تا مسئولین در اقدامی هماهنگ و منسجم، نسبت به ساماندهی بازار اقدام کنند، گفت: اوضاعاقتصادی کشور خوب نیست. قدرت خرید مردم کاهش یافته و وضعیت برای مردم نگران کننده شده است.

وی با بیان اینکه برخی از گرانی ها بی دلیل و صرفا سوء استفاده برخی از دلالان از وضعیت بازار است، گفت: دلیل افزایش قیمت سکه، ارز و خودرو برای ما روشن نیست و مسئولین هم جواب قانع کننده ای به تذکرات و سوالات نمایندگان نمی دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید هر چه سریعتر بازار را سامان دهد، افزود: تنظیم بازار از وظایف دولت است و نباید با سکوت و یا حتی چراغ سبز زمینه افزایش قیمت ها را فراهم کرد.

مرادی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی زیاد است و فقط به افزایش قیمت ها بر نمی گردد، افزود: واردات بیش از حد محصولات و حتی محصولات دارای تولید مشابه داخل، بیکاری، رکود در بخش تولید و صادرات، رواج شغل های کاذب و دلالی از جمله این مشکلات است.

وی تصریح کرد: فقط با شعار دادن مشکلات حل نمی شود. دولت و مسئولین باید عزم و اراده جدی داشته باشند.

نماینده بندرعباس، قشم و حاجی آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور باید بعنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور نسبت به این مشکلات پاسخگو باشد.

مرادی با بیان اینکه نمایندگان مجلس حق دارند نسبت به وضعیت اقتصادی کشور نگران باشند، گفت: نمایندگان برای بهبود وضعیت اقتصادی بر ترمیم کابینه و تغییر تیم اقتصادی دولت نظر دارند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای بلاگ سوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.